Sıkça Sorulan Sorular

İDOMATİK Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Tarih : 04 Mart 2016 | Kategori : Sıkça Sorulan Sorular | 0 Yorum     idomatik

İdomatik kullanmak yolcuların işini oldukça kolaylaştıran bir sistemdir. İdomatik için müşteri hizmetlerini arayarak ve ye internet sitelerinden çok kolay bir şekilde satın alabiliriz ve bu satın aldığımız biletimizi sefer saatlerinden on iki saatten az bir süre kalana kadar terminallerde bulunan idomatik makinelerini kullanarak geçişler gerçekleştirilir. Böylece gişelerde bekleme yapmadan ve zaman kaybetmeden geçişler daha kolay ve rahat bir şekilde yapılır.

Müşteri hizmetleri kullanılarak alınmak istenen biletler ise 0850 222 44 36 numaralı hattı arayarak bilet alım işlemlerini gerçekleştirebilirler.

İdomatik kartı tıpkı kredi kartı şeklinde olmaktadır. İdomatik kartının dolum işlemi de oldukça kolay ve pratiktir. İdomatik makinelerinin hangi terminallerde olduğunu da bildiren listeleyen sitelerde mevcuttur ve bu sitelerden faydalanarak hangi terminaller de idomatik makineleri bulunduğunu çok kolaylıkla öğrenebiliriz.

İdomatik kullanımını ilk defa gerçekleştiren yolcular idomatik kullanımı hakkında internetten çok rahatlıkla faydalanılarak kullanımı hakkında bilgi edinilebilir. İdomatik kullanımı oldukça kolay, pratik ve rahattır. Yapılması gereken sadece kredi kartı şeklindeki idomatik kartımızı doldurmak ve terminallerde bulunan idomatik makinelerinde kart okuyucu bölümüne okutarak geçiş işlemimizi gerçekleştirmek. Yapılması gereken bu kadar basit ve kolay, ayrıca gişede beklemek zorunda kalmadan da zamandan da tasarruf etmiş olunuyor.

İdomatik kartı ile idomatik makinelerini kullanılabilmesi için sefer saatlerinin on iki saatten çok az bir süre kalmış tüm sefer biletleri kullanılabilir. Eğer sefer saatinize on iki saatten çok daha fazla bir süre var ise veya tarihi ileri bir tarihli sefer ise biletler satış gişelerinden onaylama gerçekleştirilmelidir.

Gişelerden veya idomatik makinelerinde geçiş işlemi onaylatmak için belirlenmiş saatler vardır. Sefer hareket saatine üç dakikadan az bir süre kalmış ise gişelerden bilet onay işlemi yapılamaz. Bu tür durumlarda geç kalan yolcular bir sonraki sefer saatlerini beklemek zorunda kalırlar. İdomatik makinelerinden veya gişelerden geçiş işlemleri gerçekleştirilebilmesi için hareket saatinden önce terminallerde bulunulması gerekmektedir. Böylelikle sorunsuz ve zaman kaybı yaşamadan gişe geçiş işlemimizi gerçekleştirir, sorunsuz ve rahat bir seyahat keyfini sürmenin keyfini çıkartmış oluruz.


[Toplam:0    Ortalama:0/5]