Sıkça Sorulan Sorular

İDO Seferleri İçin Genel Kurallar

Tarih : 06 Mart 2016 | Kategori : Sıkça Sorulan Sorular | 0 Yorum     idomatik
iYolcuların bilet alım işlemleri seferden beş dakika önce sona ermelidir. İç hat seferlerinde yolcu sayısı yeterli olduğunda kalkış saatinden önce hareket edebilir.

Sefer için genel kurallar içerisinde indirimli bilete sahip olan yolcular indirim belgelerini geçişteki görevliye gösterme zorunluluğu vardır. Sefer için genel kurallar içerisinde araçları ile seyahat eden yolcuların araçlarının model ve durumuna göre bilet almaları gerekmektedir, eğer yanlış bilet alınmış ise derhal gişelerden doğru bilet ile değişiklik yapılması gerekmektedir. Sefer için genel kurallar içerisinde eğer araçlarda LPG takılı ise kesinlikle sefer yapamaz.

Kapalı garaj feribotta yolculuk yapılıyorsa araç içerisinde yolculuk yapılamaz. Araç park edilir ve yolcu bölümünde seyahat edilir. Her aracın marka ve modeline uygun geçerli bilet alınmalıdır.

Sefer için genel kurallar değişikliğe uğradıkça yolcular için avantajlı oluyor. İç ve dış hat seferlerinde bisiklet sınırı belirlenmiştir, üç adetten fazla olmamalıdır. Sefer için genel kurallar değişikliğinde hızlı feribotlarda ücretsiz bisiklet sayısı on taneden fazla olmamalıdır.

Sefer için genel kurallar yaz tarifelerinde tekrar değişmektedir. Sefer için genel kurallar değişikliğinde artık biletlerin arkasında bazı hükümler yer almaktadır. Bilet alan yolcular bu hükümleri okumuş, kabul etmiş olacaklardır.

Sefer için genel kurallar değişikliğe uğradıkça bazen yolcular için avantaj, bazen ise dezavantaj olabiliyor.

Sefer için genel kurallar çoğu zaman yolcular tarafından uyulmayarak ihlal edilebiliyor. Bu durumda yetkililerin cezai işlem uygulama hakları bulunmaktadır. Sefer için genel kurallar yolcuların güvenliği için konulduğunu hiçbir zaman göz ardı edilmemesi gerekmektedir.

Çoğu sefer yapan yolcular sefer için genel kurallar konusunda oldukça bilgili ve hassa davranırken bazı yolcular bu kuralları hiçe sayıyor ve sonuçta ceza uygulanıyor. Her seferin sefer için genel kurallar sözleşmesi zamanla kendi koşul ve şartlarına göre değişikliğe uğramaktadır. Fakat genelde sefer için genel kurallar aynı şartları göstermekte ve uygulamaktadır.


[Toplam:0    Ortalama:0/5]