Sıkça Sorulan Sorular

İDO Bilet İptal, Bilet Değişikliği Ve İade Koşulları

Tarih : 08 Mart 2016 | Kategori : Sıkça Sorulan Sorular | 0 Yorum     ido-bilet
Her sene yeni kanunlar çıkmakta ve bu kanunlar bilet iptal, bilet değişikliği ve iade koşullarının da değişime uğramasına sebep olmaktadır. Yolcular bu konularda yetkililerden sürekli bilgi almaktadır. Değişiklikler nedeni ile bilet iptal, bilet değişikliği ve iade koşulları da sürekli değişikliğe uğramakta. Bu değişiklikler çoğu yolcularda kafa karışıklığına neden olmakta ve sürekli bilgi edinmek zorunda kalmaktadırlar. Yeni değişen bilet iptal, bilet değişikliği ve iade koşulları kanunu.

İnternet üzerinden veya cep telefonumuz aracılığı ile almış olduğumuz biletler de basılı olması ve ya olmaması fark etmiyor. Sadece telefon uygulaması olmaması gerekiyor. Böyle durumlarda bilet iptal, bilet değişikliği ve iade koşulları geçerli olmaktadır. Bilet iptal, bilet değişikliği ve iade koşulları aldığımız biletin nereden aldığımıza bağlı olarak ta değişiklikler göstermektedir.

Satış gişelerinden aldığımız biletler ve ya acenteden alınan biletlerin bilet iptal, bilet değişikliği ve iade koşulları nakit ve ya kredi kartıyla alınması fark etmemekte sadece gişeden alındıysa gişeden, acenteden alınmış ise acenteden yapılmalıdır.

Bilet iptal, bilet değişikliği ve iade koşulları yapılacak kesintilerde cayma ve kdv olarak toplanır ve bu toplam üzerinden hesaplanarak yapılır. Bilet iptal, bilet değişikliği ve iade koşulları biletlerin sınıfları göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Satış yerlerine farklı olan biletlerde bilet iptali, bilet değişikliği ve iade koşulları geçersizdir herhangi bir işlem yapılmaz.

Bilet iptal, bilet değişikliği ve iade koşulları bazı biletler için kesinlikle geçersizdir. İndirimli olarak alınan öğrenci biletleri, engelli biletleri, altmış beş yaş üzeri biletleri, basın çalışanları biletleri, gazi biletleri ve özel olarak alınan özel bölüm biletlerinde kesinlikle bilet iptal, bilet değişikliği ve iade koşulları geçerli sayılmamaktadır.

Seferlerin hareket saatlerine on iki saatten fazla bir süre var ise bilet iptal, bilet değişikliği ve iade koşulları hiçbir kesinti olmadan geçerli sayılmaktadır. Eğer sefer hareket saatine bir saatten az bir süre kalmış ise bilet iptal, bilet değişikliği ve iade koşulları kesinlikle geçersizdir. Kampanyalı, promosyonlu ve indirimli biletlerde de bilet iptal, bilet değişikliği ve iade koşulları geçersizdir.


[Toplam:0    Ortalama:0/5]