İDO-İDOBÜS HaberleriİDOBÜSİDOBÜS Bilet Fiyatları ve SaatleriİDOBÜS Sıkça Sorulan Sorular

İDOBÜS Seferleri ve İDOBÜS Bilet Fiyatları
İDO’nun yepyeni hizmeti İDOBÜS ile artık daha hızlı ve daha hesaplı yolculuk yapabileceksiniz. İlk seferine 22 Mart’ta başlayacak olan İDOBÜS seferleri; İstanbul, Bursa, Balıkesir, Manisa ve İzmir şehirleri arasında olacak.

Ayrıca, şuanda hemen idobus.com sitesinden avantajlı biletlere sahip olabiliyorsunuz. 22 Mart tarihinden itibaren İDO terminalleri ve İDO Acentelerinden de bilet satışları başlayacak.

idobüs

İDOBÜS seferleri:

-Karşılıklı olarak günde 13 sefer olarak yapılacak ve seferlerden 9’u ekspres olarak gerçekleştirilecek.

-İstanbul – İzmir ekspres seferleri 6 saat 25 dakika, Balıkesir ve Manisa uğramalı seferler ise 6 saat 40 dakika sürecek.

 

Eğer 22 Mart’tan önce bilet alımları yaparsanız;

  • İstanbul (Kabataş) – Bursa        1* TL,
  • İstanbul (Kabataş) – Balıkesir 13* TL,
  • İstanbul (Kabataş) – Manisa   19* TL,
  • İstanbul (Kabataş) – İzmir      22* TL’den

avantajlı olarak seyahat edebilirsiniz.

İDOBÜS için Yapılan Açıklama:

İDO, deniz ve kara ulaşımını entegre eden, İstanbul-İzmir seferleri, 22 Mart’ta başlayacak.

İDO’nun Yenikapı yönetim binasında düzenlenen basın toplantısında bilgi veren İDO yabancı ortağı ve İDOBÜS hizmetinin fikir babası Sir Brian Souter, denizcilikte yepyeni bir kavram olan İDOBÜS hizmetinin benzersiz olduğunu ifade ederek, ilk kez deniz araçlarında uygulanacak bu modelin daha da geliştirilebileceğini söyledi.

İDOBÜS hizmetiyle yolcuların deniz otobüsleri ile İstanbul-Kabataş’tan Bursa limanına 90 dakikada ulaştırılacağını, oradan da seyahat firmalarının otobüsleriyle yolcuların Balıkesir, Manisa ve İzmir’e taşınacaklarını anlatan Souter, bu yolculukla İstanbul İzmir arasının 1,5 saat kısalmış olacağını kaydetti.

idobüs

22 Mart’tan itibaren İstanbul’dan günde 13 sefer, karşılığında İzmir’den de yine 13 yapılacağını aktaran Souter, günün pik saatlerinde neredeyse her saat başı sefer olduğunu kaydetti. Souter, hem deniz otobüsü hem de otobüslerde yolcular için internet erişimi imkanının bulunduğunu dile getirerek, esnek fiyat uygulaması sayesinde on binlerce ucuz biletin yolculara sunulacağını belirtti.

İDOBÜS‘ ün, kentler arasında demiryolu gibi çalışacağına dikkati çekerek, başarılı olduğu ölçüde destinasyonlarının sayısının artırılabileceğini belirten Souter, ‘ Bu tarihi bir olay. Vizyonumuz çok büyük, az kullanılan bir değer olan Marmara denizini ele alıp şehirlerarası tren yolu gibi kullanıyoruz. İDOBÜS hizmeti ile hem yolcuların zamandan tasarruf etmesini sağlayacağız, hem trafik tıkanıklığını engelleyeceğiz hem de kentin hava kalitesine katkıda bulunacağız’ diye konuştu.

Bu hizmetin çok önemli olduğunu vurgulayan Sezgi, İstanbul’da günde 13 kez yapılacak seferlerin saat 06.00’da başlayacağını, saat 24.00’a kadar süreceğini kaydetti.
İzmir’den de günde yapılacak 13 seferin saat 01.30’da başlayacağını aktaran Sezgi, ‘Bursa’ya yapılacak seyahatlar 1 TL’den başlayacak. 22 Mart’tan itibaren Bursa’ya 1 TL’ye seyahat edilebilecek. Fiyatlar, 1-5-8-12 TL civarında olacak, en yüksek fiyat 25 TL olacak’ dedi.
İDOBÜS’ün hizmet vereceği bölgede yıllık 10 milyon kişinin seyahat ettiğini anlatan Sezgi, ‘Kabataş’tan yolcuları alıp Bursa Güzelyalı terminaline taşıyacağız. Bursa şehir içi taşımacılık hizmetimiz olmayacak. Ulusoy ve Kamil Koç otobüs şirketlerinin otobüsleriyle İzmir, yol üzerinde Manisa ve Balıkesir’e yolcu taşıyacağız’ diye konuştu.


[Toplam:0    Ortalama:0/5]