İDOBÜS Bilet Fiyatları ve SaatleriİDOBÜS Sıkça Sorulan Sorular

iDOBÜS Bileti Nasıl Alınır ve İptal Edilir? (Tüm Sorular – Cevaplar)
İDOBÜS biletleri iDOBUS.COM resmi web sitesi üzerinden, çağrı merkezinden veya gişelerden satın alınabilir. Bu yazımızda; idobüs biletlerini nerden alabileceğinizi, idobüs biletini kaça alabileceğinizi, biletinizi nasıl iptal edebileceğinizi ve idobüs seferlerini tanıtacağız.

Jeton, akbil ve Sea-Miles milleri ile şatış yapılmaz. İDO ağındaki diğer hizmetlerden alınan biletler de IDOBUS.COM’da kullanılamaz. Biletinizi lütfen İDO terminallerinde unutmayınız.

İstanbul – Bursa – Balıkesir – Manisa – İzmir arasında sefer yapan İDOBÜS seferleri; fiyatlarına göre farklılık göstermektedir. Ayrıca, eğer biletleri önceden alırsanız 1TL, 5TL gibi uygun fiyatlar ile seyahat edebilirsiniz.

İDOBÜS Biletlerini Nerden Alırım?

İDOBÜS’ün resmi web sitesi şuradan, 444 44 36 numaralı telefondan veya İDOBÜS satış noktalarından bilet satın alabilirsiniz.

Biletimin Çıktısını Almam Gerekir Mi?

Hayır. Sadece PNR numaranızı bildirmeniz yeterli olacaktır. SMS ve yolculuk detaylarını içeren e-mail’i yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

Deniz Otobüsü ve Otobüs için 2 Ayrı PNR’a İhtiyacım Var Mı?

Hayır. Tek PNR ile hem deniz otobüsü hem de otobüs ile yolculuk yapabilirsiniz. Deniz otobüsü ve otobüse binerken PNR numaranızı yetkili personelimize bildirmeniz gerekmektedir.

İDOBÜS Bileti Kaça Mal Olacak?

IDOBÜS’da sabit fiyat yoktur. Seyahat etmek istediğiniz zamandaki en son fiyatlama için, lütfen IDOBUS.COM’un web sayfalarından herhangi birinde (bu sayfa da dahil!) arama kutusunu kullanarak seferi arayın.

idobüs

İDOBÜS Biletimi İptal Edebilir Miyim? Nasıl İptal Ederim?

İstanbul- Balıkesir / Manisa / İzmir IDOBUS Biletleri aşağıdaki kurallar çerçevesinde iptal edilebilir.

1 – Seyahate 24 saatten fazla zaman varken iptal etmek isterse,tam iade (servis bedeli hariç) yapılır.

2 – Seyahate 6 saatten daha fazla zaman kala iptal etmek isterse,bilet iptal edilemeyecek ancak açığa alınabilecektir. 6 ay için geçerli açık bilet verilecektir

3 – Sefer saatine 6 veya daha az süre kalmış bilet üzerinde sefer değişikliği veya bilet iptal işlemi yapılamaz. AÇIKLAMA: Ödeme yapıldıktan sonra seyahatiniz kesinleşmiş olarak kabul edilecek olup daha sonra biletinizde yapacağınız değişiklikler aşağıdaki kurallar doğrultusunda işlem görecektir. Yolcu aşağıda yazılı olan kurallara uymayı kabul, beyan ve taahhüt eder.

1 – Satın alınan bilet bir başkasına devredilemez.

2 – İş bu bilet yolcuya yalnızca üzerinde yazılı sefer için kullanım hakkı sağlar.Yolcu tarafından vaktinde kullanılmayan biletler geçersiz olup bir başka sefer için kullanılamaz.

İSTANBUL-BURSA Deniz Otobüsü İçin İptal ve değişiklik kuralları :

1 – Idobüs biletlerinde iptal ve iade yoktur.

2 – Sefer saatine 24 saat öncesine kadar değişiklik yapılabilir.

3 – Biletinizde yapılan her bir değişiklik için 2 TL hizmet bedeli alınır . Ayrıca yeni seferin ücreti dinamik fiyatlandırmadan dolayı fazla ise, bu fark da tahsil edilir ancak ilk biletin ücreti daha yüksek ise fark iade edilmez.

4- Diğer tüm şart ve koşullar için, www.idobus.com’u ziyaret edebilir veya çağrı merkezimizden 444 44 36 bilgi alabilirsiniz. Web sitemizdeki “Seferi Düzenle” fonksiyonunu kullanarak 2 TL karşılığında biletinizin tarihini, saatini ve ismi değiştirebilirsiniz. Ayrıca Çağrı Merkezi ve IDOBUS gişelerinden 3TL karşılığında değişiklik yapabilir veya biletinizi iade iptal edebilirsiniz.

Bilet Almak İstiyorum ama Bilgisayar Kullanmak Bana Zor Geliyor?

Feribot veya otobüs için önceden yaptırdığınız rezervasyon şekline göre başta farklı ve zor gelebileceğini anlıyoruz, ama web sitemizi kullanmak çok kolay. Belki bir arkadaşınız ya da yakınınız size yardım edebilir? Ya da, daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bizimle nasıl iletişime geçeceğinizi öğrenebilirsiniz. www.idobus.com

Seyahatim için Kalkış İskelesinde Ne Zaman Bulunmam Gerekir?

Kalkış saatinden en az 15 dakika önce kalkış iskelesinde olmalısınız. Lütfen unutmayın, her IDOBUS.COM bileti belli bir sefer içindir, dolayısıyla, geç kalırsanız sonraki bir seferde sizi taşımakla yükümlü değiliz.

İDOBÜS Seferimin Zamanında Yapıldığını Nasıl Bileceğim?

Seferlerimizin zamanında kalkmasını sağlamak için bütün gayretimizi sarf edeceğiz, ancak bazı durumlarda, hava şartları, operasyonel veya diğer nedenlerle, seferlerimiz yayınlanan zaman çizelgesindeki gibi işlemeyebilir, nadir durumlarda da iptal edilebilir. İptal edilebilecek seferler web sitesinde Müşteri Danışma bölümünde [link girin] bildirilecek ve para iadesi otomatik olarak yapılacaktır.

İDOBÜS Seferlerine Nasıl ve Nereden Ulaşabilirim?

Feribotlarımız İDO’nun İstanbul Kabataş ve Bursa yakınlarındaki Güzelyalı’da kurulu terminallerimizden işleyecektir. Otobüs servisimiz, dostlarımız Kamil Koç ve Ulusoy iş birliğiyle sağlanmaktadır. İzmir, Manisa ve Balıkesir’de IDOBUS.COM için hem feribot hem de otobüs terminallerinde tahsis edilmiş sıra bekleme ve check-in masaları bulunmaktadır.

IDOBUS’ta Evcil Hayvanlar Taşınabilir Mi?

Evcil hayvanlar İDOBÜS seferlerinin sadece Kabataş – Güzelyalı güzergâhında gerçekleşecek sadece deniz otobüsü ayağında, kafeslerinde olmak koşulu ile kuşlar yolcu salonu içinde, diğer evcil hayvanlar ise yolcu salonu dışında taşınmaktadır. Evcil hayvanlar, kara ayağında yolcudan yazılı olarak alınacak belge karşılığında doğacak zarardan ötürü sorumluluğu yazılı olarak alınarak bagaj alt bölümünde kafeste taşınırlar. Evcil hayvanlar her halükarda ilgili mevzuatına uygun taşıma belgelerine ve sağlık sertifikalarına sahip olacaktır.


[Toplam:0    Ortalama:0/5]