İDO DuyurularıİDO Ücret Tarifeleri

İDO 2016 Ücret Tarifeleri

Tarih : 06 Mart 2016 | Kategori : İDO Duyuruları,İDO Ücret Tarifeleri | 0 Yorum     ido-mart-2016

Ücret tarifeleri her sefere göre değişmektedir. Deniz otobüsleri ve hızlı feribot seferleri dış hatlar ücret tarifeleri değişir. Ücret tarifelerini ister satış noktalarından isterseniz internet sitelerinde de öğrenmeniz mümkündür. Ücret tarifelerini öğrendikten sonra zaman sıkıntısı olanlar için büyük kolaylık sağlandı ve biletlerinizi internet üzerinden kredi kartınız ile de alabilirsiniz.

– Araç ile yolculuk yapan yolcular için ücret tarifeleri: 4,00TL
– Jeton: 4,00 TL
– Tam akbil, İstanbul kart: 2:30 TL
– İndirimli öğrenci: 1,15 TL
– İndirimli yolcu sınıfı: 1,65 TL

Yolcu ücret tarifeleri:
– Jeton: 3,50 TL
– Kart veya tam akbil: 3,00 TL
– İndirimli kart: 2,50 TL

Araç ücret tarifeleri:
– Motosiklet: 4,00 TL
– Otomobil: 9,00 TL
– JEEP: 12,00 TL
– Minibüs: 15,00 TL

Seferlerin ücret tarifelerinde bazı kurallar bulunmaktadır. Bunlar bazı seferler için mesela hızlı feribot seferlerinde ücret tarifesi on bilet alınmalıdır. On tane bilet alan yolcular için de bir kolaylık sağlanmıştır, bisikletli olan yolcuların bisikletleri ücretsiz olarak taşıma hizmeti vermektedir. Bu uygulama dış hatlar deniz otobüsleri için ücret tarifesi üç biletle sınırlandırılmıştır. Bu ücret tarifesi de bisikletli yolcular için oldukça kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. Fakat bu ücret tarifesin de şöyle bir de kural mevcuttur.

Seferler sırasında hava koşulları göz önünde bulundurularak ve seferlerin seyir hallerine göre yolcuların bisikletlerinin alınmama gibi kuralları da vardır. Bu kural sefer ve ücret tarifeleri sözleşmesin de yer almaktadır. Hava koşullarının elverişsiz olduğu durumlar da yolcuların itiraz hakları yoktur.

Ücret tarifeleri TL. üzerindendir, bazı ücret tarifelerinde indirimli kartlar mevcuttur. Bazı ücret tarifelerinde kampanyalar mevcuttur. Kredi kartınızla satın alacağınız belirli sınırlardaki biletlerde güzel kampanyalar yapılmaktadır. Bu kampanyalar bedava geçişler olarak size sunulmaktadır. Her geçişin ve her kredi kartının ayrı kampanyaları bulunmaktadır. Gişelerde alınan biletler iade edilememektedir. Eğer seferler hava koşulları nedeni ile iptal edilir ise bilet ücretleri yolculara geri iade edilir aksi halde iadesi olmamaktadır.

Ücret tarifeleri araç ile yolculuk yapan kişiler için farklıdır, jeton ücreti farklıdır, tam veya indirimli ücret tarifesi farklıdır, öğrenci ücret tarifeleri farklıdır, belli yaş üstü yaşlılarımız için ücret tarifeleri farklıdır. Her yolcuya ve her seferin ücret tarifeleri farklıdır. Her gün iş ve okul için bu seferleri kullanan yolcular ücret tarifeleri ile ilgili indirimleri ve kampanyaları çok yakından takip etmektedirler. Ücret tarifeleri kampanyaları sürekli yolcular için oldukça avantajlı ve cazip olmaktadır. Ücret tarifeleri ile ilgili kampanyalar abone olan yolculara mesaj yolu ile bilgi verilmektedir.


[Toplam:1    Ortalama:2/5]