İDOİDO DuyurularıİDO Ücret Tarifeleri

İstanbul Deniz Otobüsü (İDO) Satış Sistemi Tamamen Yenilendi

Tarih : 29 Mayıs 2012 | Kategori : İDO,İDO Duyuruları,İDO Ücret Tarifeleri | 0 Yorum     Yolculardan gelen talepler doğrultusunda; İstanbul Deniz Otobüsü (İDO) resmi web sitesi ve bilet satış sistemi tam anlamıyla yenilendi. Her bütçeye ve beklentiye uygun olarak koltuk seçeneği ve hizmet sunmaya hazırlanan İDO, yaz sezonunu değişimle karşılayacak.

Bilet satış sistemine ilişkin alt yapısını ve web sitesini (www.ido.com.tr) tamamen yenileyerek, dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinin kullandığı sistemi hayata geçiren İDO, 28 Mayıs 2012 tarihinden itibaren yolcularının karşısına yeni hizmetlerle çıkıyor.
Kademeli olarak 4 dilde (İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça) hizmet verecek olan yenilenmiş internet sitesi 1 Haziran 2012 tarihinden itibaren yapılacak seyahatler için kullanılabilecek. Site; alternatif satışlara elverişli, kullanıcı dostu ve ileri teknolojik alt yapıya sahip olacak.

ido yenilikler

31 Aralık’ a Kadar Seyahat Planlama İmkanı

Yeni sistemde İDO yolcuları, yıl sonuna kadar (31.12.2012) seyahat planlarını www.ido.com.tr’ den yapabilecek. Uygulamaya ait düzenlemeler biletleme işlemi öncesinde yolculara aktarılacak ve yolcunun kabul etmesi halinde bilet satın alma işlemi gerçekleştirilecek.

Her Bütçeye ve Beklentiye Uygun Bilet ve Koltuk Seçenekleri

“En Ekonomi”, “Ekonomi-Ekonomi Plus”, “Business-Business Flex” ve VIP seçenekleri ile yolcu beklentilerine göre alternatifler yaratılarak, her bütçeye uygun ulaşım hizmeti verilecek. 4 farklı bölümden koltuk seçebilme ve seyahat konforunu arttırıcı farklı hizmetlerden yararlanabilme fırsatı sunan uygulama, 1 Haziranda başlayacak.

ido pendik yalova

Yalova Seyahatlerinde 5 ve 7 TL lik Sabit Fiyatlı Biletler

Pendik-Yalova ve Yenikapı-Yalova hattında araçsız seyahat edecek olan kişiler, “En Ekonomi” ücretlerle (5-7 TL’lik fiyatlarla) bilet alabilecek. Yalovalılar, 28 Mayıs itibariyle online bilet satışlarına başlanacak olan yeni sistem sayesinde 5 TL’ye bilet alma imkanı yakalayacak (İnternetten satın alınan biletler için hizmet bedeli 1 TLdir).

ido yenikapı yalova

Engelli Ve Yaşlılar Başta, Yeni İndirimler

Engelli ve yaşlıların toplu taşımadaki ihtiyaçlarını da göz önünde bulunduran İDO, yeni uygulaması ile bütçelerine de katkı sağlayacak. “Ekonomi” veya “Ekonomi Plus” koltuklarından birini tercih eden yolculardan 65 yaş ve üzeri olanlar ile engelli vatandaşlar yüzde 25 oranında indirim elde edecek.
Ayrıca yine “Ekonomi” veya “Ekonomi Plus” bölümlerinde seyahat edecek öğrenci (6-24) %20, basın kartı sahipleri %15, gazi, şehit, dul ve yetimleri % 50 indirimden faydalanabilecek.  Ebeveyn ile seyahat eden (0-66 ay) grubundaki çocuklar bütün koltuk seçeneklerinde ücretsiz seyahat edebilecek.
İndirimli biletler sadece “Ekonomi” ve “Ekonomi Plus” bölümleri için düzenlenecek.

Cep Telefonu Kullanımı ve Sınırsız, Ücretsiz İnternet Hizmeti

Gemilerinde ücretsiz ve sınırsız Wİ-Fİ hizmeti veren İDO, yolcularına artık cep telefonları açık olarak seyahat etme olanağı sunuyor. Yolcular, bu sayede hem sosyal yaşamdan hem de iş hayatından kopmadan bağlantılarını güven içinde yapabiliyor. Bu sayede internetin eğlence dünyasının kapıları hep açık olduğu gibi iş dünyasının hızlı gelişmeleri de sanal ortamda takip edilebiliyor.

Bilgi için:

İDO Basın Müşavirliği / 0212 455 69 74-75-78


[Toplam:0    Ortalama:0/5]