İDOİDO-İDOBÜS Haberleri

İdomatik Nasıl Kullanılır

Tarih : 16 Şubat 2013 | Kategori : İDO,İDO-İDOBÜS Haberleri | 0 Yorum      

Sayın yolcular; İDO deniz otobüsü ya da arabalı vapur veya hızlı feribot hizmetlerinden en iyi ve en hızlı şekilde yararlanmanız için siz değerli yolcularını çeşitli kolaylıklar getirmiş bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ve en yeni olanı ise İDOMATİK tir. İdomatik internet üzerinden online olarak almış olduğunuz biletleri, ido gişelerinde sıra ve süre beklemeksizin almanıza yarayan harika bir alettir, tek yapmanız gereken internet üzerinden bilet almada kullandığınız kredi kartınızı idomatikten geçirerek biletinizi bastırabilirsiniz. İdo ve idonun kampanya ile sefer saatleri hakkında ayrıntılı bilgi için www.idoseferleri.net adresini ziyaret edebilirsiniz. 


İstanbul‘da hafta sonu, sefer olmadığından,  bilet satışı yapılmayan terminaller ;
Avcılar,  İstinye ve  Sarıyer.

Avcılar terminalinden Yaz Tarifesi döneminde ( 11 Haziran – 16 Eylül 2012 ) sefer gerçekleştirilmediğinden, dış hat bilet satışı yapılmamaktadır.

Marmara Bölgesinde kış tarifesi boyunca sefer olmamasından dolayı Çınarcık, Esenköy, Kumla terminallerinden bilet satışı yapılmaz. Marmara ve Avşa Adası terminalleri Nisan ayının son haftasında hizmet vermeye başlamaktadır.

 

İDOMATİK

444 44 36 Müşteri Hizmetleri Merkezi veya WEB’den satın almış olduğunuz bileti, terminallerimizde yer alan İDOMATİK ‘lerden, gişede beklemek zorunda kalmadan bastırabilirsiniz.

Bunun icin yapmanız gereken sadece işlemi yaptığınız kredi kartını İDOMATİK’in kart okuyucu kısmından geçirmektir.

İDOMATİK bulunan terminallerin listesi için tıklayınız.

İdomatik Nasıl Kullanılır?

444 44 36   ve  www.ido.com.tr ‘den  satın alınan biletlerin fiziki hale dönüştürülmesi, merkezi terminallerimizde bulunan İDOMATİK’ler vasıtası ile yapılabilmektedir.

İDOMATİK’ler, çalışma prensipleri gereği, kredi kartı İDOMATİK’ten geçirildiğinde, söz konusu kredi kartı ile alınmış tüm biletleri basmaktadır:

Gidiş-Dönüş alınmış, farklı tarih ve hatlara satın alınmış  tüm biletler İDOMATİK  tarafından kredi kartı geçirildiğinde basılmaktadır.

Farklı seyahatleriniz için satın aldığınız biletlerin basılmasını istemiyorsanız, lütfen bilet basım işleminizi, gişeden , gişe görevlisine basılmaması gereken biletinizi belirterek gerçekleştiriniz.

Gişeden gidiş-dönüş biletlerin basımı birlikte gerçekleşmektedir. Eğer dönüş biletinizin basımını istemiyorsanız, lütfen gidiş ve dönüş biletlerinizin alımını iki ayrı işlem olarak gerçekleştiriniz.

Not: Sefer saatine 5 dakikadan az süre kaldığında bilet basım işlemi gişeden yapılamaz.[Toplam:1    Ortalama:1/5]