İDOİDO-İDOBÜS Haberleri

İdobüs Bilet İadesi ve İptali Nasıl Yapılır

Tarih : 26 Aralık 2012 | Kategori : İDO,İDO-İDOBÜS Haberleri | 0 Yorum     1. SEYAHAT DEĞİŞİKLİĞİ VE İPTALİ KURALLARI 

Siz degerli idobüs yolcularına iyi yolculuklar dileriz…

1.1 KABATAŞ-GÜZELYALI-KABATAŞ Deniz Otobüsü İçin; İPTAL VE DEĞİŞİKLİK KURALLARI

1.1.1, Bir seyahatin, günü ve saatinde değişiklik ( 24 ) saat öncesine kadar Çağrı Merkezi veya www.IDOBUS.com’dan yapılabilir.

1.1.2, İstanbul (Kabataş)-Bursa (Güzelyalı) hattında yolcularımız ipta l- iade yapamamaktadır.

1.1.3, Seyahat belgesinde yapılacak her bir değişiklik (2 TL) tutarında İşlem Ücreti’ne tabidir. Ayrıca yeni seferin ücreti esnek fiyatlandırmadan dolayı fazlaysa,bu fark da tahsil edilir; ancak ilk seyahatin ücreti daha fazla ise aradaki fark iade edilmez. Yolcu: değişiklik yapmak istediği seyahat ile ilgili tüm bilgileri (rezervasyon numarası, elektronik belge referansı, sefer tarih ve saati, ödeme şekli ve detayları) istenildiğinde Çağrı Merkezi görevlisine bildirmesi gerekmektedir. Internet üzerinden yapılacak değişiklikler WWW.IDOBUS.com adresinden, yapılabilir. Bu bilgileri sağlayamayan yolculara seyahat değişikliği yapma izni verilememektedir.

1.1.4. Diğer Tüm şart ve koşullar için,www.idobus.com’u ziyaret edebilir veya çağrı merkezimizden 444 44 36 bilgi alabilirsiniz.

1.2, İSTANBUL(KABATAŞ) BALIKESİR / MANİSA / İZMİR – KABATAŞ İDOBÜS (Deniz Otobüsü+ Otobüs) Biletleri için ; İPTAL VE DEĞİŞİKLİK KURALLARI :

1.2.1, Sefer kalkış saatine ( 24 ) saatten fazla zaman varken iptal etmek isterse ,tam iade (servis bedeli hariç) yapılır

1.2.2, Sefer Kalkış saatine 12 saat öncesine kadar yapılacak müracaatlarda ( 6 ay ) geçerli açık bilet verilecektir.

1.2.3, Açık Bilet iadesi yapılmamaktadır,

1.2.4, Açık Biletler kullanılmak istendiğinde tarihte ücret farkı oluşması halinde aradaki fark yolcudan tahsil edilecektir

1.2.5, Açığa alınan biletlere yeni tarih belirlendiğinde ( 2TL )  işlem ücreti alınacaktır.

1.2.6, Güzergâh Değişikliği yapılmamaktadır,

1.2.7 Diğer tüm şart ve koşullar için, www.idobus.com‘u ziyaret edebilir veya çağrı merkezimizden 444 44 36 bilgi alabilirsiniz,,

1.2.8 Taşıyıcı tarafından iptal edilen seferler SMS ve internet sayfasından yolcuya bildirilir ve yolcudan tahsil edilen tüm ücretler iade edilir,,,

2.İPTAL SEFER KURALLARI:

2.1, İDOBÜS İstanbul (Kabataş) – Bursa (Güzelyalı) deniz otobüsü seferleri elverişsiz deniz ve hava koşulları nedeniyle iptal edildiğinde, İDOBÜS bilet ücretinin tamamı yolculara iade edilir. Ayrıca hızlı feribot seferi düzenlenmez.

2.2, Bursa ( Güzelyalı) –Kabataş ( İstanbul ) deniz otobüsü seferleri iptal edildiğinde, İzmir’den kalkan otobüs karayolundan, İstanbul’a (Dudullu,Alibeyköy ve Esenler Otogar’a) devam eder. – Bursa otogarında otobüs değişikliği yapılır. – Eğer otobüs İzmir’den kalkmadıysa, seferin tamamı iptal edilebilir ve bilet ücreti tamamı iade edilir.

2.3,İptal edilen İDOBÜS seferlerine ait biletler İ.D.O. seferlerinde geçerli değildir.

3. SEFER İPTALİNDE İDOBÜS BİLET ÜCRETİNİN İADESİ NASIL YAPILIR?

3.1, İDOBÜS biletinizi Çağrı Merkezi veya www.idobus.com ‘dan satın aldıysanız, İDOBÜS seferinizin iptal edilmesi durumunda, bilet ücretiniz kredi kartınıza otomatik olarak iade edilecektir.

3.2., İDOBÜS biletinizi İDOBÜS Gişelerinden ( Kabataş, Güzelyalı, Balıkesir, Manisa veya İzmir ) kredi kartı veya nakit olarak satın aldıysanız, ücretinizin iadesi için İDOBÜS gişelerinden birine başvurmanız gerekmektedir. ( Biletinizi gişelerden kredi kartı ile satın aldıysanız, lütfen bilet alımında kullandığınız kredi kartınızı yanınızda getirmeyi unutmayınız. )

Siz degerli idobüs yolcularına iyi yolculuklar dileriz…[Toplam:0    Ortalama:0/5]