İDOİDO Ücret TarifeleriSıkça Sorulan Sorular

İDO Yeni Bilet Satış Sistemi Hakkında Bilgilendirmeler

Tarih : 09 Haziran 2012 | Kategori : İDO,İDO Ücret Tarifeleri,Sıkça Sorulan Sorular | 0 Yorum     Hizmet Bedeli Uygulaması

İDO’nun eski sisteminde bilet fiyatlarına dahil olan Hizmet Bedeli, şeffaflık prensibi dahilinde yeni satış sisteminde bilet fiyatlarından ayrıştırılmış olarak yolculara gösterilmektedir.
Hayata geçirilen müşteri odaklı yeni satış sisteminde; tüm satış kanallarında (Gişeler, İnternet Sitesi, Çağrı Merkezi ve Acentalar),  yolcuların arzu ettikleri tarih ve saatte, seyahat etmek istedikleri bilet sınıfını ve koltuklarını kendileri seçebileceklerdir.  Bu sistemin sürdürülebilirliği  ve teknolojideki yeni gelişmelerle bağlantılı olarak güncellenebilmesi için İDO, bilet satarken verilen hizmetlerin karşılığı olarak bilet ücretlerine Hizmet Bedeli eklemektedir.  Hizmet Bedeli, satış kanallarının özelliklerine göre farklılık göstermektedir.  Şöyle ki:

Gişeler: 1TL

İnternet: 1TL

Çağrı Merkezi: 2TL

Acentalar: 2TL

ido bilet satış sistemi

  Koltuk Seçimi ve Ücret Uygulaması

  İDO, yeni satış sistemi sayesinde, dış hatlarda hizmet veren Deniz Otobüslerimiz dahil her gemi tipinde, yolcularımızın arzu ettikleri koltuklarda seyahat  etme imkanını sunmuştur.  Bununla beraber,  koltuk seçimi kesinlikle zorunlu değildir ve koltuk seçimi yapmak istemeyen yolcularımıza yeni satış sistemimiz otomatik olarak ücretsiz koltuk numarası oluşturmaktadır.

  – Koltuk seçimi En Eco, Eco Plus, Business ve Business Flex bilet sınıflarında ücretsizdir.

  – Dış Hatlarımızda hizmet veren her gemi tipi için satışa sunulan Pro ve Eco bilet sınıflarında, koltuk seçimi ücrete tabi olup destinasyonlar arasında farklılıklar gösterebilmektedir.

  – Sadece Yenikapı-Bursa ve Yenikapı- Bandırma hatlarımızda hizmet veren Hızlı Feribotlarımızda, Pro ve Eco bilet sınıflarında, cam kenarı koltuklar için ilave ücret alınmaktadır.

  – Deniz Otobüsleri ile hizmet verdiğimiz Dış Hatlarda ise, cam kenarı koltuk seçimleriniz için ilave ücret alınmamaktadır.

   Araç ve Şoför Uygulamasındaki Değişiklikler

   Eski uygulamamızda, Araç ücretlerimiz şöför ücreti dahil olarak yolcularımıza sunulmakta idi. Yeni satış sistemiyle beraber, şöför ücretleri araç ücretlerimiz içerisinden çıkarılarak, araç ücretleri yeniden oluşturulmuştur.

   Yeni oluşturulan araç ücretlerimizde kesinlikle bir artış olmadığı gibi, yolcularımızın görebileceği üzere, yeni satış sistemimizde Araç + 1 Yolcu (Şöför) ücreti eski uygulamamızdaki Araç (Şöför dahil) ücretiyle birebir aynıdır.  Yeni satış sistemimizde, ücretlerimizin yolcularımız açısından daha şeffaf ve anlaşılır hale getirilmesi hedeflenmiş, önümüzdeki dönemde araçlarınızın İDO tarafından sizlerin refakatı olmadan gideceğiniz yere ulaştırılabilmesi için sistem altyapısı hazırlanmıştır.


   [Toplam:0    Ortalama:0/5]