İDO

İDO Seferleri Fırtına Engeline Takıldı

Tarih : 17 Ekim 2011 | Kategori : İDO | 0 Yorum     İDO, Marmara’ daki olumsuz hava şartları nedeniyle İDO seferleri tamamen iptal edildi.

İDO`dan yapılan açıklamada 07.30`daki Bandırma/Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferi, Bursa/Yenikapı karşılıklı hızlı feribot seferleri, 08.00`dakiArmutlu-Armutlutk/Yenikapı-Bostancı, 08.35`teki Bostancı-Kartal/Yalova, 09.30`daki Bursa-Yenikapı-Kadıköy vePendik/Yalova karşılıklı seferlerin iptal edildiği duyuruldu.

 

Açıklamada, 10.00`daki Yalova/Kartal ve 15.00`daki Kadıköy-Yenikapı-Bursa deniz otobüsü seferleriyle, 18.00`daki Bursa/Yenikapı ve 18.30`daki Bandırma/Yenikapı hızlı feribot seferlerinin de yapılamayacağı bildirildi. Avcılar seferlerinin de şu anda yapılamadığı açıklandı.

 

Marmara`da karayel deniz ulaşımını olumsuz etkiledi

 

Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi`nde seyreden 9 şilep ve tanker, saatteki hızı zaman zaman 70 kilometreye ulaşan karayel nedeniyle yollarına devam edemeyince rotalarını Tekirdağ`ın Şarköy sahillerine çevirdi.

 

Gemilerde bulunan personel yer yer 3 metreyi aşan dalgalar nedeniyle geceyi gemilerde geçirdi. Hava koşullarının düzelmesi için dünden bu yana Şarköy`de demirli bekleyen 16 gemi ile birlikte toplam 25 gemi, geceyi Şarköy sahillerinde geçirmek zorunda kaldı.

 


[Toplam:0    Ortalama:0/5]