İDO

İDO Büfeleri de Özelleştirdi

Tarih : 27 Eylül 2011 | Kategori : İDO | 0 Yorum     İDO özelleştirmesinde yeni bir gelişme, toplamda 33 noktadaki yiyecek içecek alanları özelleştirme kapsamında TAV Havalimanları’ na bağlı BTA’ ya devredildi.

TAV Havalimanları`na bağlı olarak Türkiye ve yurt dışındaki havalimanlarında yiyecek-içecek hizmeti sunan BTA, İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş`yi (İDO) de hizmet ağına ekledi.

BTA tarafından yapılan açıklamada, firmanın artık TAV Havalimanları ve İDO`nun yılda ortalama 100 milyon yolcusuna hizmet edeceği belirtildi.

BTA`nın, yılda 50 milyondan fazla yolcunun kullandığı İDO tarafından işletilen iskele, araba vapuru ve feribotlarda 33 noktada yiyecek-içecek alanlarını devraldığı kaydedilen açıklamada, 2012`nin ilk yarısı itibariyle firmanın İDO`da işlettiği nokta sayısının 82`ye çıkacağı bildirildi.

BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

`İDO`da ilk etapta, İstanbul Deniz Otobüsleri tarafından işletilen 17 araba vapuru ve 12 iskeledeki 16 yiyecek ve içecek noktasındaki operasyonunu devraldık. Amacımız havalimanlarında edindiğimiz deneyimimizi ve kalitemizi deniz yolu ulaşımını tercih eden misafirlerimize de sunmak. Türkiye`de ve de özellikle İstanbul`da ulaşımın ana damarlarından birini oluşturan deniz yolu ulaşımında yolcumuzun beklediği ve hak ettiği hizmete kavuşması için çalışıyoruz. BTA olarak planlamamız 2012`nin ilk yarısında İDO bünyesindeki 82 noktaya hizmetimizi taşımak.`


[Toplam:0    Ortalama:0/5]