İDOİDO Duyuruları

İdo Bilet Değişiklik ve İadeleri

Tarih : 22 Şubat 2013 | Kategori : İDO,İDO Duyuruları | 0 Yorum     İDO BİLET DEĞİŞİKLİK VE İADELERİ NASIL YAPILIR

 

Sayın İDO yolcuları ido ile yapacağınız yolculuklarınız için almış olduğunuz biletlerin sizler tarafından iptal edilmesi,  ya da ido tarafından yapılacak olan ido sefer iptalleri nedeniyle  almış olduğunuz biletlerin nasıl iptal edeceği ile bilet iptal edilememesi hakkında usul ve kurallar aşağıya çıkartılmıştir. İdo tarafından almış olduğunuz biletler ile ilgili tüm sorularınızı aşağıda bulacağınızı umuyoruz. 

BİLET DEĞİŞİKLİK VE İPTAL TALEBLERİ

  • 1- BASILMIŞ BİLETLRE ancak bir bilet satış noktasından değiştirilebilir ve iade edilebilir. 444 44 36 Çağrı Merkezi ve İnternetten değiştirilemez ve iade edilemez.

 

  • 2- Bilet değişiklik ve iade koşullarına göre, değişiklik ve iade taleplerinde yapılacak kesinti ( cayma tazminatı), Hizmet Bedeli düşüldükten sonra KDV dahil toplam tutar üzerinden hesaplanır.

 

  • 3- Bilet değişiklik ve iade koşulları bilet sınıflarına göre değişiklik göstermektedir.

 

  • 4- Bilet iptal ve iadesi tüm satış kanallarından yapılmaktadır, bilet değişikliği ise İnternet sitemiz dışındaki satış kanallarından yapılmaktadır.

 

  • 5- BİZ ( Business ) sınıfı ve VIP ( VİP Salon ) biletler hızlı feribot üst salon biletleridir ve sadece YenikapıBandırma ve YenikapıBursa Hızlı Feribot hatlarında bulunmaktadır.

İPTAL SEFERLER

İDO tarafından bir dış hat seferinin iptal edilmesi durumunda :

BASILMAMIŞ biletlerin ( İnternet ve 444 44 36 Çağrı Merkezi’nden satın alınan ) ücretlerinin kredi kartına iadesi otomatik olarak yapılmaktadır.

BASILMIŞ biletlerin iadesi , sefer tarihinden itibaren 1 ay içinde bir bilet satış noktasına teslim edilmesi ile yapılmaktadır.

444 44 36 Çağrı Merkezi ve İnternet’ten satın alınan biletlerin iiade edilmesi ardından ücret biletin satın alındığı kredi kartına 10 gün içinde iade edilir.


Önemli Uyarı

Eğer gidiş-dönüş bilet satın alındıysa, gidiş seferinin iptal olması, dönüş seferinin iptalini gerektirmemektedir.

Yolcularımız, dilekleri doğrultusunda, dönüş biletlerini iade ettirebilirler, ancak güncel bilet sınıfına ait bilet değişiklik ve iade koşulları geçerli olacaktır. İdo seferleri ve kampanya ile bilet fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak istermisizin o zazman www.idoseferleri.net adresini mutlaka ziyaret ediniz.

 


[Toplam:1    Ortalama:1/5]