İDOİDO DuyurularıİDO Ücret Tarifeleri

İDO Bilet Fiyat Tarifesi Yeniden Düzenlendi [2012 Yeni Fiyat Tarifesi]

Tarih : 19 Temmuz 2012 | Kategori : İDO,İDO Duyuruları,İDO Ücret Tarifeleri | 0 Yorum     İDO, vatandaşlardan gelen istek ve talepler doğrultusunda bilet fiyatlarını sadeleştirdi ve yeniden düzenledi. 20 Temmuz 2012 tarihinden itibaren geçerli olacak 2012’nin yeni fiyat tarifesi ile feribotlar ve deniz otobüsü dış hat yolcuları için bilet ücretleri belirlendi.

Feribotlar ve dış hatlar deniz otobüsleri için 2012 yaz süresince uygulanacak olan fiyatlar şu şekildedir:

İDO Feribotları için 4 Ana Hattaki Yeni 2012 Yaz Fiyatları (*)

ido 2012 yeni fiyatları

(*) Bu 4 hat dışında, benzer uygulamaların yer aldığı diğer hatlarla ilgili fiyatlara www.ido.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca burada belirtilen fiyatlara, hizmet bedeli dahil değildir. Yolcu başına alınan hizmet bedeli, satış kanallarının özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Gişeler ve internet için 1 TL, çağrı merkezi ve acentalar için 2 TL hizmet bedeli geçerlidir.

İDO Deniz Otobüsleri Dış Hatlar için 4 Ana Hattaki Yeni 2012 Yaz Fiyatları (**)(***)

yeni fiyat tarifesi ido 2012

(**) Belirtilen fiyatlara, hizmet bedeli dahil değildir. Yolcu başına alınan hizmet bedeli, satış kanallarının özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Gişeler ve internet için 1 TL, çağrı merkezi ve acentalar için 2 TL hizmet bedeli geçerlidir.

(***) Marmara Adası – Avşa Adası için yukarıda belirliten fiyatlar 16 Ağustos 2012 tarihinden sonra geçerlidir. 20 Temmuz – 16 Ağustos tarihleri arasında sitemizde belirtilen %30 indirimli kampanya fiyatları geçerlidir.

ido yeni fiyatlar

İDO Yönetim Kurulu Murahhas Azası Önder Sezgi, kararın, İDO’nun dış hatlarda uyguladığı esnek fiyatlandırmanın karmaşıklığa ve yüksek fiyatlara yol açtığı yönünde yolculardan gelen eleştiriler üzerine alındığını ifade ederek, sistemi sadeleştirecek ve daha rahat anlaşılır hale getirecek düzenlemelere gidildiğini belirtti. Önder Sezgi, yeni fiyat düzenlemesiyle ilgili şöyle dedi: “Yolcu ve araç taşımacılığında her biri 3’er ayrı fiyat içeren sınıfların sayısını 5’ten 3’e indirecek ve her sınıfta sadece tek bir fiyat yer alacak şekilde önemli bir basitleştirmeye gidiyoruz. Ayrıca, yine yolcularımızdan gelen talepler doğrultusunda araç ve şoför için ayrı ayrı bilet düzenlenmesi uygulamasına son verme kararı aldık. Bununla ilgili teknik çalışmalar tamamlandığında araç ve şoför için yine tek bilet düzenliyor olacağız. Yaz sezonunun sonuna kadar geçerli olacak düzenlemelerle, Ocak 2011’den bu yana yakıt maliyetindeki yüzde 60’lık, enflasyondaki yüzde 13’lük ve kurdaki yüzde 20’lik artışla birlikte İDO’nun toplam maliyetleri yüzde 34 oranında artmış olmasına rağmen, yolcularımıza, maliyetlerdeki bu artışın sadece bir kısmını yansıtan, sade, anlaşılır, kullanım kolaylığı olan bir fiyat sistemi sunuyoruz.”

Tüm İDO 2012 yaz tarifesi ve sefer saatlerine şuradan ulaşabilirsiniz.

Belirtilen tarihler arasında yukarda belirtilen tarife geçerlidir.


[Toplam:0    Ortalama:0/5]