Gezi Rehberi

Küçük Bodrum.. Avşa Adası

Tarih : 02 Nisan 2016 | Kategori : Gezi Rehberi | 0 Yorum     avsa-adasi

Avşa adasına ulaşım deniz seferleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Şehirlere ise uzaklık mesafesi ise şu şekildedir; İstanbul 5 saat, Erdek’e 2 saat olarak ulaşım sağlanmaktadır. Balıkesir’in Marmara ilçesine bağlı olarak ikamet eden bir yerleşim birimidir. Avşa adasında yaklaşık olarak nüfus 1000 kişiden oluşmaktadır resmi rakamlara göre. Son nüfus sayımlarında ise nüfusunu arttırarak, 2000 kişi olmuştur. Yalnız gayri resmi rakamlara göre ise 2500 kişi yaşamaktadır adada.

Yaz sezonunun başlaması ile İDO deniz seferleri ile günde yaklaşık olarak 2 ya da 3 sefer düzenlenmektedir. Ayrıca yaz sezonu ile 2000 kişi olan nüfus 90 bin kişi ila 100 bin kişi arasında değişmektedir. Bu da adanın büyük gelir kaynağının turizm olduğunu göstermektedir. Adada sakin ve sessiz bir yaşam sürebilir, diğer yandan da doğal güzelliklerin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Hatta yaz sezonu başlamadan önce hafta sonlarında kaçamak yapabileceğiniz, aileniz ile güzel vakitler geçirebileceğiniz bir ada konumundadır. Böyle bir fırsatı kaçırmayın. Hem deniz, hem kumsal ve hem de en güzel doğa turlarını yapabileceğiniz ender yerlerden bir tanesidir Avşar ADASI!

Fotoğraf: avsa-avsa.com


[Toplam:0    Ortalama:0/5]